Koronavírus - aktuálne platné ( k 17.12.2021 )

 22.12.2021

Hlavný hygienik Ján Mikas adresoval všetkým obyvateľom Slovenska výzvu:

Epidemiologická situácia je stále veľmi vážna, napriek tomu, že pozorujeme jej zlepšenie v niektorých parametroch. Neprepadajme tak ilúzii, že ak sa uvoľňujú opatrenia, tak  prichádzajú lepšie časy a môžeme stratiť ostražitosť.

Myslime na to, že stále nevieme jasne povedať, ako sa bude v populácii správať nový variant omikron a aké zapríčiní dôsledky.

Preto sa opäť obraciame na verejnosť a ešte raz dôrazne žiadame, aby sa obyvatelia zamysleli nad každou osobnou návštevou povolenej prevádzky a hromadného podujatia: zvažujte, či sa napríklad tovar nedá z uvedenej predajne objednať online, alebo či sa nedá zvoliť čas, kedy je v prevádzkach či na povolených podujatiach menej ľudí.

Je nevyhnutné, aby ste sa v interiéroch chránili respirátormi, udržiavajte si dostatočné odstupy od iných ľudí a dezinfikujte si ruky. Odporúčame vopred si premyslieť nákupy a kupovať radšej naraz viac vecí, ako sa opakovane vracať do obchodu.

Žiadame prevádzkovateľov, aby k dodržiavaniu nastavených podmienok pristupovali zodpovedne: aby dbali na dôsledné dodržiavanie kapacitných obmedzení, pravidelné vetranie a dezinfekciu plôch a dohliadli na riadne prekrytie horných dýchacích ciest a dodržiavanie rozostupov vo svojom zariadení či prevádzke.

Kolegovia z Úradu verejného zdravotníctva SR zhrnuli opatrenia, ktoré sú v platnosti od 17.12.2021 a dostupné sú na ich stránke:

https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4953:informacia-k-vyhlakam-k-innosti-prevadzok-a-organizacii-hromadnych-podujati&catid=56:tlaove-spravy&Itemid=62

Zoznam aktualít:

1 2 3 4 5 >